Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska

– Na rynku centrów handlowych występuje duża podaż nowych powierzchni – co powoduje, że działy rozwoju najemców mogą pozwolić sobie na przetrzymanie decyzji co do lokalizacji nowej placówki – np. do momentu uzyskania pozwolenia na budowę – mówi Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska.

– Co do samej komercjalizacji – to proces, który wpisuje się w całość realizacji projektu. Warto zaznaczyć trzy najważniejsze punkty krytyczne: datę uzyskania pozwolenia na budowę, minimalną wartość wynajętej powierzchni, która zabezpiecza przyznanie i utrzymanie finansowania przez bank, a także czas, który potrzebny jest najemcom do zdecydowania się na podpisanie umowy.

– W projekcie takim, jak realizowany obecnie przez nas Bolesławiec City Center, współpracujemy z około 40 partnerami. Jeden z nich to główny najemca, pięciu-sześciu następnych to najemcy średniej wielkości, którzy wspólnie zajmują od 60 do 70 procent dostępnej powierzchni i generują około 50 procent przychodów. To kluczowe dla zabezpieczenia projektu – dodał Jan von Lewinski.

Powierzchnia całkowita Bolesławiec City Center to ponad 10 tys. mkw., a użytkowa 8 336 mkw. W kompleksie do wynajecia jest 5 lokali usługowo-handlowych o wielkości do 200 mkw. oraz  dwa średnie o wielkościach od 200 mkw. do 1 tys. mkw. Powstanie tam też strefa food court. Otwarcie obiektu planowane jest w listopadzie 2012.

Antan Development Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 roku. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Na dzień dzisiejszy realizuje budowę dwóch centrów handlowych – Bolesławiec City Center oraz Galerię Calisia w Kaliszu. Bacznie obserwuje trendy na rynku, czego dowodem są plany inwestycji w lokalne elektrownie.