Salon siecy Heavy Duty

Draszba SA jest właścicielem salonów obuwniczych marki HD heavy duty oraz wyłącznym dystrybutorem na Polskę obuwia Dr. Martens, Hvaianas oraz Hunter. W swej sieci sklepów oferuje też młodzieżowe obuwie takich marek jak: Vans, Tommy Hilfiger, Converse, Lacoste, Nike, Adidas czy Emu. 

Spółka dysponuje siecią sprzedaży na którą składają się salony własne firmowe, salony partnerskie oraz sklepy wyprzedażowe. W ramach sklepów firmowych działa 37 lokali ( m.in. w CH Agora Bytom, Galeria Jurajska w Częstochowie, Galeria Bałtycka w Gdańsku, Galeria Korona Kielce, Galeria Kazimierz, Boanrka City Center i Galeria Krakowska w Krakowie, Manufaktura w Łodzi, Stary Browar w Poznaniu). W ramach salonów partnerskich działa 35 lokali, a w ramach salonów wyprzedażowych 4 sklepy ( CH Plaza Sosnowiec, Futura Park Kraków, CH Orzeł w Grudziądzu oraz Fashion House w Gdańsku).

Oprócz tradycyjnych form sprzedaży firma dystrybuuje swoje produkty także za pomocą partnerskich sklepów internetowych.

Rozwój sieci sprzedaży Draszba SA prowadzi w formie franczyzowej oraz za pomocą sklepów typu shop in shop. Średnia wielkość salonow sieci to ok. 80 mkw. Od początku tego roku Draszba SA otworzyła dwa punkty sprzedaży w marcu w CH Galaxy w Szczecinie i w kwietniu w Galerii Korona w Kielcach.