Salon Swarovski

W lipcu 2012 roku w centrum handlowym Klif, został otwarty firmowy salon z biżuterią Swarovski. Jego powierzchnia to 35 metrów kwadratowych. Dotychczas mieścił się tam franczyzowy salon z wyrobami tej marki.  W nowym salonie zmieniono i poszerzono asortyment.

Firma Swarovski to największy na świecie producent wyrobów ze szlifowanego kryształu, co sezon przygotowuje kolekcje biżuterii, zegarków i akcesoriów, a także elementów dekoracji wnętrz. Firma posiada prawie 1,9 tys. salonów sprzedaży na całym świecie.

Swarovski Poland sp. z o.o. posiada obecnie 5 własnych sklepów, natomiast pozostałe 13 to butiki partnerskie. Nowe lokalizacje powstaną zarówno na zasadach Partenr Boutique jak i w formie kolejnych własnych sklepów.

W ciągu najbliższych dwóch lat firma Swarovski Poland sp. z o.o. planuje otworzyć kolejne salony z biżuterią. Jeszcze w 2012 roku firma otworzy sklep w Rzeszowie. Kolejne maja powstać w Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Zakopanem, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie i Lublinie. Sklepy w większości zlokalizowane będą w centrach handlowych. Średnia powierzchnia butików waha się w granicach 40-60 mkw.

W gdyńskim Centrum Handlowym Klif znajduje się 142 najemców.  Wśród nich można znaleźć sklepy sieci Max Mara, Tru Trussardi, Tommy Hilfiger, Almi Decor, Pierre Cardin, Bomi, Benetton, Cubus, Douglas, Empik, RTV Euro AGD, H&M, KappAhl, Liu Jo, Mango, Levi’s, Patrizia Pepe, Karen Millen, Marks&Spencer, New Look, Pollini, Pure Fitness, Reserved, Smyk, Stefanel czy Zara.

Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 42 tys. mkw. Natomiast powierzchnia najmu (GLA) jest równa 33 tys. mkw. Dla klientów przygotowano parking na 1200 samochodów.

Właścicielem obiektu jest firma Paige Investments sp. z o.o. należaca do PBW Real Estate Fund N.V. Firmą zarządzającą galerią jest BNP Paribas Real Estate Advisory and Property Management Poland sp. z o.o. Za komercjalizację centrum handlowego odpowiada Cushman & Wakefield.