Stoisko Amber Gold

Produkty sprzedawane przez spółkę Amber Gold zostały przez Komisję Nadzoru Finansowego umieszczone na na tzw. liście ostrzeżeń publicznych. Po tej tej decyzji, zwracającej klientom uwagę, że  lokaty Amber Gold nie są bezpieczne, firmie wymówiono kredyty w dwóch bankach. 27 lipca 2012 roku Amber Gold musiała zawiesić działalność należącej do niej linii lotniczej OTL Express.

Gdańska firma Amber Gold sp. z o.o. działa od 2009 roku. Oferuje produkty finansowe i specjalizuje się w lokatach w kruszce – złoto i platynę.

Obecnie sieć placówek Amber Gold liczy 62 lokale. W ciągu ostatniego roku liczba lokali poszerzyła sie o ponad 40 punktów. Większość z nich to placówki działające w centrach i galeriach handlowych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Sieć, jak podkreśla zarząd, dynamicznie się rozwija. – W najbliższych dwóch latach ta liczba podwoi się – twierdzi Aneta Jończyk Roszak, kierownik Makroregionu Zachód Amber Gold.

Ostatnio otwarta placówka Amber Gold to 62. punkt sieci na polskim rynku. Nowy lokal mieści się w Centrum Handlowym M1 w Czeladzi.

Sieć rozwijała się dotąd  w formie placówek własnych oraz partnerskich. Lokale mają wielkość ok. 50 mkw. i w większości są usytuowane w miastach od 50 do 150 tys. mieszkańców.