Salon optyczny Twoje Soczewki

Sieć salonów optycznych Twoje Soczewki obecnie posiada 40 sklepów, głównie w centrach handlowych. Sprzedaż wspomagana jest także przez sklep on-line. Sklepy Twoje Soczewki specjalizują się w sprzedaży soczewek kontaktowych oraz okularów słonecznych. Właścicielem sieci jest firma Avenir Medical s.c. Średnia powierzchnia lokali to 20 – 40 mkw.

– Stabilność finansowa pozwala nam planować dalszy rozwój organiczny sieci Twoje Soczewki. Do końca roku otworzymy kilka nowych salonów w najlepszych galeriach handlowych w Polsce. Mamy również podpisanych szereg umów na rok 2013, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość –  mówi Jacek Szkólski, CEO- dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Avenir Medical. – Na dzień dzisiejszy potrafimy utrzymać dynamikę wzrostu dochodu na poziomie, który pozwala nam rozwijać sieć terytorialnie wyłącznie ze środków własnych. Nie ukrywamy jednak, że w momencie gdy prowadzone rozmowy z którymś z inwestorów branżowych lub funduszem typu Private Equity zakończą się sukcesem, dynamika wzrostu będzie kilkaset procent wyższa (biorąc również  pod uwagę chęć rozwijania modelu naszego unikalnego biznesowego w innych krajach Europy). Nie wykluczamy również możliwości pozyskania kapitału przez IPO.

– Pierwsza połowa roku była dla naszej spółki bardzo dobra. Podczas gdy cała branża odczuwa spadek przychodu z produktów kategorii optycznych, sieć Twoje Soczewki notuje obroty na rekordowych poziomach.

– Bardzo ostrożnie ocenialiśmy możliwości wzrostu przychodów w roku 2012. Nasze obawy okazały się niesłuszne. Ponownie w Q1 i Q2 odnowiliśmy kilkudziesięcioprocentowe wzrosty na „core” produktach, kilkusetprocentowe wzrosty na nowych kategoriach (okulary przeciwsłoneczne, oprawy korekcyjne) w stosunku do adekwatnego okresu w roku 2011 – dodał Jacek Szkólski.

Avenir Medical s.c. uruchomiła markę Twoje Soczewki w 2005 roku. Salony sieci znajdują się w centrach handlowych m.in. Galerii Echo Kielce, Fashion House Outlet Centre w Gdańsku, Galerii Mokotów, Wola Park, DH Renoma, Toruń Plaza.