Wizualizacja Gallerii Burgas w Bułgarii

Zarząd Globe Trade Centre SA poinformował, że w dniu 25 lipca 2012 roku Hagai Harel złożył rezygnację z funkcji członka zarządu i dyrektora ds. inwestycji zagranicznych spółki. Hagai Harel był członkiem zarządu spółki GTC od 2004 roku.

Jak już informowaliśmy, Global Trade Centre SA dzięki emisji akcji na GPW pozyskała 445 mln zł. Przypomnijmy, firma w Polsce obecnie skupia się na budowie dwóch centrów handlowych zlokalizowanych w Warszawie, w Wilanowie i na Białołęce. Szacuje się, że koszt obu inwestycji w Warszawie wyniesie około 320 mln euro, z czego część już została wydana na zakup gruntów. Natomiast pozostałe środki na finansowanie inwestycji będą pochodziły z kredytów bankowych.

W Polsce w portfolio firmy znajdują się m.in. takie obiekty jak: Galeria Mokotów ( sprzedana w 2011 roku), Galeria Kazimierz w Krakowie, Galeria Jurajska w Częstochowie. Za granicą firma zrealizowała m.in. takie obiekty jak: Galleria Stara Zagora i Galleria Burgas w Bułgarii, Avenue Mall w Chorwacji, Galleria Piatra Neamt Rumunii.

Grupa GTC jest deweloperem działającym w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Grupa powstała w 1994 r. i prowadzi działalność na rynku nieruchomości od 18 lat.