Wizualizacja Poznań City Center

Poznań City Center to jedna z największych inwestycji handlowych w Polsce, budowana przez TriGranit Development Corporation we współpracy z Europa Capital i PKP SA. Obiekt obecnie jest skomercjalizowany w ponad 50 proc.

– Poznań City Center jest dobrym przykładem dla inwestorów zainteresowanych polskim rynkiem.
Terminowa realizacja budowy pierwszego etapu i sukcesy komercjalizacyjne Poznań City Center są bardzo dobrze oceniane przez konsorcjum TriGranit, PKP SA i Europa Capital współinwestorów budowy Poznań City Center. Na tle słabnących wyników sektora nieruchomości w Europie, projekty z Europy Centralnej, w tym z Polski, pozytywnie wyróżniają się na rynku inwestycyjnym – mówi Tomasz Lisiecki, prezes TriGranit.

Europa Capital obecnie inwestuje w dwa europejskie fundusze nieruchomości Europa Fund III oraz Europa Emerging Europe, który skupia inwestycje z Europy Wschodniej. Fundusze te zgromadziły w sumie 895 milionów euro kapitału własnego. Dzięki Europa Capital, fundusze europejskie zyskują dostęp do sieci partnerów zagranicznych, którzy doinwestowują transakcje zawarte na terenie krajów pochodzenia funduszy.

Europa Capital to grupa zarządzająca funduszami nieruchomości posiadająca swoje oddziały w całej Europie. Europa Capital jest częścią Rockefeller Group (RGI), która poza funkcją zarządczą, pełni także rolę inwestora strategicznego. Od 1995 roku Europa Capital utworzyła w sumie 6 funduszy nieruchomości i była zaangażowana w ponad 70 transakcji w 17 krajach Europy o łącznej wartości blisko 7 miliardów EUR.

Europa Capital Partners LLP oraz Europa Capital LLP działają pod nadzorem brytyjskiego Financial Services Authority.

Poznań City Center, którego otwarcie planowane jest pod koniec 2013 roku, wynajęte jest obecnie w 55 proc. Wśród zdeklarowanych najemców znajdują się popularne polskie i międzynarodowe marki, takie jak: Toys’R’Us, Piotr i Paweł, Cubus, Rossmann, Douglas, Benetton, Puma oraz Nordsee. Zaawansowane negocjacje toczą się z wieloma chętnymi, spośród których kilku to marki dotąd nieobecne na lokalnym rynku.

TriGranit Development Corporation posiada oddziały w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej i imponujące portfolio ukończonych obiektów. Wartość inwestycji TGD będących w przygotowaniu, wśród których znajdują się projekty wielofunkcyjne i projekty typu PPP, szacowana jest na 4 miliardy euro.