J.W. Construction Holding SA poinformował, że zostały zakończone negocjacje dotyczące realizacji pierwszego etapu projektu Hanza Tower. Na generalnego wykonawcę prac zostało wybrane szczecińskie przedsiębiorstwo budowlane Calbud. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to przełom 2014 i 2015 roku.

Zakres prac określonych umową, jak poinformował inwestor, przewiduje wykonanie konstrukcji żelbetonowej stanu zero, czyli budowę trzech kondygnacji podziemnych. Powierzenie zadania jednej z największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim, która posiada bogate, międzynarodowe doświadczenie, wynika ze złożoności projektu Hanza Tower. Zgodnie z rozwijaną przez J.W. Construction Holding SA koncepcją, powstający właśnie biurowiec ma sięgać 125 m. i być najwyższym budynkiem na linii Berlin-Szczecin-Gdynia.

– Wybór odpowiedzialnego partnera biznesowego, który cieszy się zaufaniem nie tylko polskich, ale również zagranicznych inwestorów, był dla nas kwestią kluczową. Hanza Tower to 25 piętrowa inwestycja komercyjna, która będzie wizytówką J.W. Construction Holding SA w Szczecinie. Chcemy, aby projekt stał się również jednym z symboli nowego etapu rozwoju tego miasta, które zyskuje coraz większe znaczenie na biznesowej mapie Polski – powiedział Tomasz Panabażys, wiceprezes J.W. Construction Holding SA.

Hanza Tower to projekt o powierzchni 34 tys. mkw., na których powstaną biura, sale konferencyjne oraz lokale handlowe. Na najwyższej kondygnacji zaplanowano restaurację z tarasem widokowym, natomiast w podziemiu do dyspozycji gości będzie 400 miejsc parkingowych. Termin oddania inwestycji do użytku to przełom 2014 i 2015 r.