Wizualizacja Galerii Solnej

Galeria Solna budowana jest w Inowrocławiu, przy ulicy Wojska Polskiego, w dzielnicy Rąbin,  gdzie znajduje się największe osiedle mieszkaniowe w mieście. Powstanie na działce o powierzchni 10 ha i będzie pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w mieście.

Powierzchnia całkowita obiektu to 35,8 tys. mkw. Całkowita powierzchnia najmu galerii wyniesie 31 tys. mkw. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie tysiąc ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Wokół terenu inwestycji planowana jest ścieżka rowerowa. Galeria Solna będzie posiadała certyfikat BREEAM dla budynków spełniających największe standardy proekologiczne.

Inwestor otrzymał w połowie maja 2012 roku prawomocne pozwolenie na budowę. Kamień węgielny pod budynek został wmurowany 19 czerwca 2012 roku. Planowany termin oddania obiektu do użytku to pierwsza połowa 2013 roku. Za koncepcję architektoniczną Galerii Solnej odpowiada pracownia NC Architekci s.c. z Krakowa. Generalnym wykonawcą jest spółka Erbud SA.  

Głównym operatorem spożywczym Galerii Solnej będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi o powierzchni 7 tys. mkw. W gronie najemców Galerii Solnej na łącznej powierzchni ponad 2 tys. mkw. znajdą się salony grupy LPP: Reserved, Mohito, House, Cropp Town oraz nowa marka grupy, która na polskim rynku zadebiutuje w 2013 roku.

– Przy negocjacjach dążymy do tego, aby w Galerii Solnej pojawili się kluczowi najemcy obecni na polskim rynku, tak aby oferta centrum trafiała do każdego mieszkańca Inowrocławia – mówi Iwona Pękalska z działu komercjalizacji firmy Libra Project.

– Zależy nam na tym, żeby w jednym miejscu można było zrobić kompleksowe zakupy – spożywcze, dla siebie i domu. Naszym celem jest realizacja najważniejszego obiektu handlowego w Inowrocławiu, tak aby mieszkańcy nie musieli podróżować do odległych miast w celach zakupowych.

Za wynajem powierzchni Galerii Solnej odpowiada m.in. Dariusz Wolanin [email protected]

Inwestorem Galerii Solnej jest ACE 1 sp. z o.o. stworzona przez firmę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek.