Wizualizacja Galerii Jagiellońskiej

Galeria Jagiellońska to obiekt handlowy, który powstanie w centrum Białegostoku, przy ulicy Jurowieckiej 21. Przedsięwzięcie realizują wspólnie: J.W. Wind sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest Józef Wojciechowski – główny akcjonariusz J.W. Construction Holding SA oraz Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka Akcyjna.

Termin rozpoczęcia inwestycji planowany jest na IV kwartał 2012 roku, prace potrwają dwa lata. Oddanie obiektu do użytku nastąpi do końca 2014 roku.

W projekcie przewidziano niezbędną infrastrukturą komunikacyjną i techniczną oraz tereny zielone z elementami małej architektury. Mieszkańcy zyskają m.in. ścieżkę rowerową, ściankę wspinaczkową oraz plac zabaw. Deweloper zadba ponadto o wytyczenie kładek dla pieszych, które umożliwią przejście w kierunku ul. Piłsudskiego, miejsca spotkań mieszkańców i przyjezdnych. Część przeznaczona do rekreacji i wypoczynku powstanie od strony rzeki Białej.

Na około 50 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem (GLA) znajdować się będzie około 230 najemców, duża strefa rozrywki z lokalami gastronomicznymi oraz wielosalowe kino , hotel na dwóch ostatnich kondygnacjach obiektu oraz biura na jednym poziomie galerii. Parkingi zlokalizowane będą w kubaturze obiektu, na kondygnacjach parkingowych oraz na dachu budynku. Powierzchnia całkowita galerii wraz z parkingiem przekracza 110,4 tys. mkw. Parking pomieści 1,2 tys. samochodow.

Warto podkreślić, że pod dachem Galerii Jagiellońskiej swoje sklepy otworzy wiele prestiżowych marek znanych na świecie producentów, których w Białymstoku jeszcze nie było. Obecnie toczą się zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami największych powierzchni centrum. Za komercjalizację obiektu odpowiada Natasa Mika tel. kom. 666 851 875 oraz Irena Ustinovic tel. kom. 883 359 525 – z zespołu powierzchni handlowych DTZ Polska

Atutem powstającej galerii, jak podkreśla inwestor, będzie jej lokalizacja. Świetne skomunikowanie z miastem zapewni m.in. projektowany właśnie węzeł przesiadkowy przy ul. Piłsudskiego i Sienkiewicza.
W ramach przebudowy ul. Jurowieckiej na terenie galerii handlowej wykonane zostaną również stanowiska postojowe dla autokarów.

Budowę obiektu można zaliczyć do działań mających na celu rewitalizację terenu po byłym stadionie i hali sportowej. Jego zagospodarowanie przyczyni się do wzmocnienia funkcji handlowo-usługowych oraz wzrostu jego atrakcyjności. Jednocześnie spełni oczekiwania mieszkańców między innymi w zakresie wzrostu zatrudnienia. Przewidywanych jest około ok. 1000 nowych miejsc pracy.

Autorem koncepcji architektonicznej oraz projektu budowlanego obiektu jest międzynarodowe biuro architektoniczne Chapman Taylor Warsaw, które posiada wieloletnie doświadczenie na rynku retailowym w Polsce oraz za granicą.