Wizualizacja Galerii Galardia

Balmain Asset Management, NBGI Private Equity oraz Claybark utworzyły joint venture w celu realizacji pierwszego wspólnego projektu – galerii handlowej w Starachowicach. Głównym najemcą obiektu będzie hipermarket spożywczy Tesco.

Działka pod inwestycję, nabyta przez joint venture od Urzędu Miasta Starachowice, objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego.   Zgodnie z projektem jego powierzchnia siegnie 18 tys. mkw. z czegoo ponad 6 tys. mkw. najmu zajmie Tesco Extra. Oprócz najemcy spożywczego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe Orlik.

Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez Joint Venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach, gdzie aktualnie nie istnieją nowoczesne obiekty handlowe, lub ich liczba jest niewystarczająca.

– Cieszy nas możliwość współpracy z NBGI oraz Balmain Asset Management przy tworzeniu pierwszego znaczącego obiektu handlowego w Starachowicach. Mamy nadzieję, że będzie to jeden z wielu projektów o podobnej skali, które wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi zrealizujemy na terenie Polski – powiedział Harvey Curtis, partner zarządzający w Claybark.

James Huckle, dyrektor inwestycyjny w NBGI dodał: – Dzięki doświadczeniu naszych partnerów utworzone joint venture pozwoli nam poszerzyć nasze rosnące portfolio polskich nieruchomości o nieruchomości komercyjne. Obiekt handlowy w Starachowicach będzie miał dominującą pozycję w mieście, dodatkowo wzmocnioną obecnością hipermarketu Tesco, dlatego uważamy, że praca nad tym projektem da nam wiele satysfakcji.

NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark planują zainwestować w projekt około 25 mln euro. W nowo utworzonym centrum handlowym pracę znajdzie około 600 osób. Inwestorzy przewidują, że prace konstrukcyjne rozpoczną się w marcu 2013 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2014 roku.

NBGI Private Equity jest europejską firmą zajmującą się private equity i inwestycjami kapitałowymi, która powstała w 2000 roku. NBGI Private Equity zarządza aktualnie kapitałem o wartości około 900 mln euro rozlokowanym w różnych funduszach inwestycyjnych.

Balmain Asset Management od 2003 roku specjalizuje się w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku otwierając siedzibę w Warszawie. Firma zarządza aktywami o łącznej wartości 235 mln euro, co stanowi w przeliczeniu ponad 1000 lokali handlowych na terenie 25 nieruchomości komercyjnych.

Claybark jest polskim deweloperem, którego głównym zadaniem jest koordynowanie procesu inwestycyjnego a w szczególności: wybór projektantów i zarządzanie ich pracą, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, koordynowanie procedury przetargowej – wybór generalnych wykonawców oraz zarządzanie procesem budowy. Do zrealizowanych przez Claybark obiektów komercyjnych należą: Hipermarket Real w Rzeszowie oraz Galeria Askana w Gorzowie Wielkopolskim. Firma uczestniczyła również, wspólnie z Balmain Asset Management, w pierwotnym nabyciu i projekcie centrum handlowego NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim.