Jedna z reklam outdoor firmy Jet Line

– RD bud często podejmuje się realizacji ambitnych inwestycji. Taką z pewnością jest budowa CH Wzgórze. Choć za każdym razem taki projekt jest wyzwaniem, wiemy jak się z nim zmierzyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym staraniom i sukcesywnie realizowanym etapom nowo budowana galeria stanie się wyjątkowym elementem architektury krajobrazu – komentuje Eric Agnello, dyrektor generalny firmy RD bud.

CH Wzgórze położone jest przy zbiegu ulic Kazimierza Górskiego i Wzgórza Św. Maksymiliana, zaledwie 300 metrów od centrum Gdyni. Twórcy nowo budowanej galerii chcą, by obiekt pełnił zarówno funkcję praktyczną, jak i reprezentacyjną. Z uwagi na bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego główna elewacja budynku wykonana ma być z układanych warstwowo materiałów, a przednia ściana porośnięta będzie specjalnym gatunkiem roślinności bluszczowej, zmieniającej kolor wraz z porami roku. Tak unikatowy zabieg architektoniczny ma pomóc wkomponować obiekt w otoczenie. Zgodnie z zapewnieniami inwestora minimalistyczna, choć nowoczesna koncepcja projektu, w połączeniu z naturalnymi, eleganckimi materiałami z pewnością pozwoli uzyskać ten efekt.

Jak informuje inwestor, otwarcie nowej galerii handlowej w Trójmieście planowane jest w trzecim kwartale 2013 roku.

Na ponad 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej postać ma  250 sklepów usługowo – handlowych. Jak zapewnia zarząd Mayland Real Estate sp. z o.o, centrum handlowe oferować będzie nie tylko dostęp do bogatej oferty lokali usługowych oraz sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, ale zapewni także klientom rozrywkę i możliwość wypoczynku. W tym celu, w obiekcie powstanie strefa punktów gastronomicznych oraz nowoczesne kino o powierzchni 2,8 tys. mkw.

Budżet projektu wynosi prawie 150 mln euro. Obecnie na budowie zatrudniono 600 osób, docelowo liczba ta wzrosnąć ma nawet do 1,5 tys. pracowników.

RD bud jest firmą budowlaną działającą w zakresie generalnego wykonawstwa. Wywodzi się z francuskiej, niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul. W swoim portfolio firma posiada m.in. hotele, obiekty biurowe, przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, stacje serwisowe oraz salony sprzedaży.