Wizualizacja wnętrza Galerii Sudeckiej

Galeria Sudecka w Jeleniej Górze powstanie w wyniku rozbudowy działającego od 12 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II. Obiekt ma być centrum regionalnym, które ze względu na specyficzne położenie powinno być odwiedzane również przez gości z zagranicy.

Region jeleniogórski liczy ponad 150 tysięcy mieszkańców, a samo miasto odwiedza rocznie ponad 60 tys. turystów, z czego blisko połowa przyjeżdża z zagranicy.

– Jelenia Góra z roku na rok zyskuje na popularności i odkrywa ją coraz więcej cudzoziemców, przede wszystkim z nieodległych Niemiec i Czech.  To miasto z ogromnym potencjałem, otwierającym perspektywy rozwoju naszego centrum – mówi Karolina Prędota, Leasing Manager w Echo Investment.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Trzypoziomowy obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 tys. mkw. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw. W Galerii Sudeckiej zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Powstanie też nowy parking podziemny – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych.

Jednym z głównym atutów Galerii Sudeckiej jest jej lokalizacja. Inwestycja powstaje przy najważniejszej arterii miejskiej – alei Jana Pawła II, która stanowi główną trasę łączącą osiedla mieszkaniowe z centrum Jeleniej Góry. To również część drogi krajowej nr 3, która umożliwia łatwy wyjazd w kierunku północnym (Legnica, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Szczecin) i południowym (Jakuszyce i granica z Czechami).  W pobliżu obiektu znajduje się również ważny węzeł komunikacyjny łączący drogę krajową nr 4 z trasą w kierunku Wrocławia i autostrady A4.

Powstająca Galeria Echo niewątpliwie skorzysta z ugruntowanej pozycji działającego w tym miejscu Centrum Handlowego Echo.

– Nasza spółka jako pierwsza zrealizowała w tym mieście centrum handlowe, które dziś cieszy się wielką popularnością i bardzo dużym zaufaniem klientów. Lokalizację Centrum Handlowego Echo wzmacniają funkcjonujące w sąsiedztwie instytucje publiczne, sklepy wielu branż, stacja benzynowa. Obecnie przystępujemy do realizacji Galerii Sudeckiej, pierwszego nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego ze 100 sklepami i wielosalowym kinem – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych – Zagranica w Echo Investment.

W czasie rozbudowy, pozostała część handlowa wraz z hipermarketem Real działać będzie bez zakłóceń. Rozpoczęcie realizacji zaplanowano na I kwartał 2013 roku. Galeria Sudecka ma zostać otwarta w I połowie 2014 roku.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem.  Spółka zbudowała ponad 90 obiektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Poza Polską Echo Investment prowadzi inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.