Salon Samsonite

28 lipca 2012 roku w Centrum Handlowym Promenada w Warszawie, sieć Samsonite otworzyła sklep franczyzowy. Jest to już dziewiąty salon tego typu na terenie Polski. Sklep ma powierzchnię 80 mkw. i jest ulokowany na parterze, w najbardziej prestiżowym ciągu handlowym Promenady.

Sklep został wyposażony w meble sklepowe nowej generacji i zastosowano nowoczesne oświetlenie ledowe.
W salonie znajduje się pełny przekrój produktów Samsonite ze wszystkich trzech kategorii, które proponuje firma: bagaż, biznes i casual.

Samsonite został założony w 1910 roku w Denver w USA przez wnuka polskiego emigranta Jesse Shwayder’a. Firma specjalizuje się w produkcji toreb, waliz i innych produktów do przewozu bagaży.

Przypomnijmy, w lipcu 2012 roku w zarządzanej przez Atrium Poland Real Estate Promenadzie zostały otwarte także sklepy Lavard oraz Five Fingers/Bosa Stopa. Z kolei na przełomie lipca i sierpnia 2012 zostanie otwarty salon Prima Moda z damskim oraz męskim obuwiem, torebkami oraz galanterią skórzaną. Zajmie on powierzchnię 114,5 mkw.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Promenada zostało otwarte w 1996 roku. Powierzchnia Promenady to blisko 54 tys. mkw., z czego prawie 42 tys. mkw. przeznaczono na powierzchnie handlowe. W centrum działa prawie 270 sklepów rozmieszczone na trzech kondygnacjach. Klienci mogą skorzystać z parkingu na ponad 1,7 tys. miejsc postojowych.