Wizualizacja CH Arkady Kupieckie

W Forcie IX w Toruniu, u zbiegu ulic Szosa Okrężna i Broniewskiego powstało nowe centrum handlowe – Arkady Kupieckie. Obecnie trwa proces komercjalizacji galerii, w której docelowo ma się znaleźć 90 sklepów głównie lokalnych przedsiębiorców.

W centrum handlowym już działają sklepy odzieżowe i obuwnicze zarówno z asortymentem dla kobiet, jak i dla mężczyzn oraz salon z kosmetykami, butik z sukniami ślubnymi oraz salon mebli Forte. W najbliższym czasie zostaną także otwarte punkty gastronomiczne. Firma Arkady Kupieckie s.c., do której należy galeria handlowa poszukują obecnie operatora branży spożywczej.

Powierzchnia całkowita najmu w galerii wynosi prawie 1600 mkw. Najemcy mają możliwość łączenia kilku sklepów w jeden. Centrum handlowe charakteryzuje dobra lokalizacja, dogodna  komunikacja z każdą częścią miasta oraz parking dla zmotoryzowanych na ok. 140 samochodów.

CH Arkady Kupieckie to nie jedyny w mieście obiekt handlowy mieszczący się w zabytkowych budynkach. Także w Toruniu mieści się CH Twierdza, które powstało w 2004 roku. Centrum również łączy nowoczesne rozwiązania z historyczną atmosferą XIX-wiecznego budynku wojskowego. Ogólna powierzchnia budynków to 14 tys. mkw. na dwóch hektarach gruntu.