Wnętrze salonu sieci Big Star

Marka Big Star oferująca m.in. odzież jeansową na początku września otworzy kolejny salon w centrum handlowym. Sklep znajdzie się w Galerii Wyszków w Wyszkowie i zajmie powierzchnię ok. 180 mkw.

Od 2011 do połowy 2012 roku sieć salonów Big Star poszerzona została o 25 sklepów. Równolegle do rozwoju regularnych punktów sprzedaży o nowe placówki poszerzona została sieć sprzedaży w formule outletowej. Firma planuje kolejne otwarcia. Big Star Ltd realizuje plan rozwoju sieci sklepów Big Star Shoes & Accessories, którego celem jest oferowanie obuwia i akcesoriów. Średnia powierzchnia salonów marki to 142 mkw. Produkty marki dostępne są także za pośrednictwem sklepu internetowego.

Marka Big Star powstała w 1972 roku w Szwajcarii. W 1990 r. marka Big Star stała się dostępna w Polsce. Początkowo w ramach licencji rozpoczęto dystrybucję, a rok później produkcję dla zaspokojenia potrzeb na rynkach polskim i wschodnich. W 1994 roku powstała polsko-szwajcarska spółka joint venture Big Star Limited, przekształcona po roku w Big Star Limited Polska, w której 2/3 stanowiły polskie udziały. W wyniku sukcesywnej rozbudowy sieci sprzedaży i zwiększania kapitału polskiego w 2007 roku nastąpiło przejęcie firmy w całości przez obecnych udziałowców – Bogdana Kaczmarka i Wiesława Kosterę.