Galeria Tarnovia

W pierwszym półroczu 2012 roku deweloper TK Development zrekomercjalizował blisko 700 mkw. powierzchni handlowej w Galerii Tarnovia. Re-wynajem dotyczył głównie powierzchni zlokalizowanych na piętrze obiektu i miał na celu uatrakcyjnić jego ofertę handlową, stymulując przy tym odwiedzalność.

Na bazie nowo podpisanych umów najmu swoje sklepy w Galerii Tarnovia otworzą niebawem Pepco i Centro. Oferta handlowa obu sklepów będzie dostępna jeszcze przed końcem wakacji.

Ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych Pepco zajmie powierzchnię 343 m kw. W ofercie sklepu znajdzie się odzież damska, męska i dziecięca oraz artykuły przemysłowe codziennego użytku. Przedstawiciele Pepco przejęli już powierzchnię handlową. Aktualnie trwają prace aranżacyjne wewnątrz lokalu.

Natomiast sklep obuwniczy Centro zajmie w Galerii Tarnovia powierzchnię 346 m kw. i będzie jedynym sklepem tej marki w Tarnowie.

Decyzje władz Pepco czy Centro o podpisaniu umów z TK Development zwiazane są z konsekwentną poprawą  frekwencji oraz rosnącymi wynikami obrotów najemców podaje w komunikacie inwestor. Czerwiec 2012 zamknął się 14 proc. wzrostem obrotów względem czerwca roku ubiegłego.

W lipcu 2012 TK Development zawarła warunkową umowę z Heitman dotyczącą sprzedaży 70 proc. udziałów w Galerii Tarnovia w Tarnowie. Heitman jest międzynarodową firmą zarządzającą inwestycjami na rynku nieruchomości, która obsługuje klientów inwestujących bezpośrednio w nieruchomości komercyjne lub w notowane na giełdzie fundusze powiernicze zajmujące się inwestycjami na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jest jedną z wiodących firm inwestujących w nieruchomości i zarządzających aktywami w Europie Środkowej.