Galeria Mazovia

-Po doskonałym pierwszym kwartale 2012 roku płocka Galeria Mazovia utrzymała wysoki trend wzrostowy – poinformował zarządca obiektu, firma Jones Lang LaSalle. W drugim kwartale 2012 roku wyniki obiektu w zakresie odwiedzalności oraz obrotów, w stosunku do roku ubiegłego, osiągnęły dwucyfrowe wzrosty.

W pierwszym półroczu 2012, w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, odwiedzalność obiektu wzrosła o 25 proc. a obroty najemców wzrosły o 18 proc. Jak podkreśla Krzysztof Kopytowski, dyrektor Galerii Mazovia w Jones Lang LaSalle wyniki na tym poziomie są ogromnym sukcesem, zwłaszcza że Płock jest niezwykle wymagającym rynkiem dla wielkopowierzchniowego handlu detalicznego.

– Dobre wyniki cieszą tym bardziej, iż sprzedaż detaliczna w Polsce w okresie styczeń-maj 2012 wzrosła w stosunku do roku ubiegłego o 9,8 proc. Nasz wynik w analogicznym okresie zamknął się wzrostem blisko 20 proc. Skuteczna strategia marketingowa, bliska współpraca z najemcami oraz społecznością lokalną, a także aktywna komunikacja pozwala na osiąganie dobrych wyników, nawet na tak wymagającym rynku- mówi Krzysztof Kopytowski.

Zarządcą Galerii Mazovia jest Jones Lang LaSalle. Galeria Mazovia jest największą i najnowszą galerią handlową w Płocku. W najbliższym czasie grono najemców centrum powiększy się o kolejne unikalne w skali Płocka marki.

Inwestorem obiektu jest Lewandpol spółka z o. o., firma z Płocka , która realizowała m.in. inwestycję Carrefour Express w Ciechanowie oraz projekty dla sieci Biedronka i Lidl w całej Polsce.