Wizualizacja Rondo Park w Słupsku

W Słupsku ma powstać centrum handlowe Rondo Park, które chce zbudować lokalny inwestor. Obiekt ma zostać zbudowany na działce  o powierzchni ponad 3,7 ha, położonej przy skrzyżowaniu ul. Bohaterów Westerplatte i Gdyńskiej.

W rondo Park ma się znaleźć supermarket o powierzchni 2,7 tys. mkw., parking na 300 samochodów oraz zespół obiektów, w którym będę się mieścić sklepy o powierzchni od 300 do 400 mkw., restauracja, kawiarnie i instytucje użyteczności publicznej.

– Chcemy stworzyć park handlowy w niezagospodarowanej przez obiekty handlowe części miasta, w dwóch dzielnicach – osiedlu Akademickim i osiedlu Hubalczyków – informuje redakcję Retailnet.pl Rafał Szyłański, który odpowiada za projekt z ramienia współpracującej z inwestorem firmy Resco. Dzięki tej inwestycji nastąpi równomierne rozmieszczenie obiektów handlowych, co przyczyni się do wykorzysta w pełni potencjału handlowego miasta.

Trwają rozmowy związane z pozyskaniem głównych najemców obiektu, m.in. z operatorem supermarketu spożywczego oraz marketu RTV i AGD. 

– Powierzchnią w nowym centrum zainteresowani są: Poczta Polska, Ruch i przedstawiciele kilku sieciowych firm handlowych.  Sądzę, że w ciągu roku będzie wiadomo, kiedy koncepcja przeobrazi się w projekt- informuje Rafał Szyłański.