Wizualizacja Poznań City Center

Zarząd spółki TriGranit, która wraz z PKP SA buduje centrum handlowe połączone z dworcami PKS i PKP poinformował, że zgodnie z harmonogramem zakończono budowę konstrukcji nowego dworca PKS i części galerii handlowej Poznań City Center. Na dachu pojawiła się wiecha. Obecnie obiekt jest w stanie surowym otwartym.

Szklenie dachu nad dworcem PKS rozpocznie się późną jesienią, z kolei prace wykończeniowe, instalacyjne, wnętrzarskie będą prowadzone równolegle z pracami wykończeniowymi galerii handlowej Poznań City Center, mniej więcej w połowie 2013 roku.

Zaawansowane prace prowadzone są także przy budowie części przeznaczonej na galerię handlową Poznań City Center. Jak informuje inwestor, zbudowano już pierwszy fragment (pierwszy poziom galerii handlowej) w części bezpośrednio przylegającej do powstającego wielopoziomowego parkingu. Ustawiono już ponad 70 procent betonowych słupów, na których posadowiony będzie cały budynek galerii handlowej o łącznej powierzchni 150 tys. mkw. Do końca roku planowane jest zakończenie wszystkich prac związanych z żelbetową konstrukcją galerii, na początku 2013 roku powinna rozpocząć się budowa dachu.

Ponadto na peronie III trwa budowa fundamentów pod parking wielopoziomowy na 1,5 tys. samochodów. Na przełomie października/listopada tego roku powinna rozpocząć się budowa nowego układu drogowego i komunikacyjnego umożliwiającego łatwy dojazd do całego kompleksu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Przypomnijmy, Departament Najmu TriGranit Management notuje ogromne zainteresowanie najemców pragnących otworzyć swoje sklepy w Poznań City Center, jednej z największych inwestycji handlowych w Polsce, budowanej przez TriGranit Development Corporation i PKP SA. W ciągu ostatniego miesiąca podpisano umowy z 25 nowymi najemcami. Tym samy Poznań City Center, którego otwarcie planowane jest pod koniec 2013 roku, wynajęte jest obecnie w 55 proc.