Galeria Goplana

Firma MGC Inwest jest na etapie kompletowania dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy Galerii Goplana w Lesznie. Jak poinformowała nas Ewa Sieńko, menager ds. marketingu Galerii Goplana, inwestor planuje złożyć wniosek na pozwolenie budowę w październiku 2012 roku. Wynajem powierzchni handlowych w obiekcie cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie stopień komercjalizacji wynosi 45 proc.

– W Galerii Goplana na pewno znajdzie się Multikino, operator spożywczy, klub fitness, salon ze sprzętem RTV i AGD. Znaczna będzie też część gastronomiczna, którą będzie tworzyć 8 kawiarni i restauracji – mówi Ewa Sieńko. – Ponadto będzie też około 90 sklepów z odzieżą.
Według planów centrum handlowe ma zostać otwarte w październiku 2014 roku.

Galeria Goplana powstanie w Lesznie na terenach po byłych zakładach Goplana i Metalplast. Na trzech kondygnacjach galerii o powierzchni najmu wynoszącej 28 tys. mkw. znajdzie się 120 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych, w tym delikatesy, oraz część rozrywkowa: kino, klub fitness i kręgielnia. Dwa najwyższe poziomy zajmie parking na 760 miejsc. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 62 tys. mkw. 

Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest firma Libra Project. Inwestorem jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Goplana MGC Inwest sp. z o.o. sp. komandytowa.