Galeria Malta

Galeria Malta sp. z o.o. sfinalizowała kontrakt, dzięki któremu w poznańskiej Galerii Malta zostanie otwarty lokal marki Massimo Dutti należącej do grupy Inditex. Lokal Massimo Dutti zajmie powierzchnię blisko 370 metrów kwadratowych w Pasażu Niebieskim na poziomie 0. Otwarcie planowane jest na wrzesień 2012 roku.

Łącznie w Polsce działa obecnie 17 sklepów tej marki. Butiki Massimo Dutti zajmują od 300 do 500 mkw.

Jesienią 2012 roku w Galerii Malta planowane jest też otwarcie klub fitness Pure. Zajmie on powierzchnię ponad 2,5 tys. mkw. w Pasażu Zielonym na poziomie +2. Pure Health and Fitness sp. z o.o. zapowiadał  otwarcie w 2012 roku 10- 15 klubów w dużych miastach.

Pure Health and Fitness posiada w Polsce blisko 30 klubów w  standardach: Health & Fitness, Platinum i Fitness.

Firma pod koniec 2012 roku chce mieć 60 klubów w siedmiu krajach. Sieć Pure oferuje swoim klientom trening na sprzęcie renomowanych marek sportowych. W klubach istnieje możliwość skorzystania z sauny, łaźni parowej, aromatotherapy room, basenu, jacuzzi, gabinetu Beauty&Spa oraz kawiarni. Do dyspozycji członków klubu jest także kafejka internetowa oraz wypożyczalnia filmów DVD.

Całkowita powierzchnia poznańskiej Galerii Malta to 162 tys. mkw., z czego 54 tys. mkw. to przestrzeń handlowa. W obiekcie powstało 160 sklepów i punktów usługowych, sala zabaw dla dzieci, Multikino. oraz strefa gastronomiczna. Do głównych najemców należą m.in. TK Maxx, Media Expert, C&A oraz Marks&Spencer. Salony należące do Grupy Inditex wynajmowały dotad w obiekcie blisko 3 tys. mkw.

Właściciel Galerii Malta, spółka Neinver w Polsce obecna jest od 2000 roku. Należą do niej  m.in: Factory Warszawa, Factory Wrocław, Factory Poznań, Factory Kraków oraz parki handlowe Futura we Wrocławiu i Krakowie.  W Polsce firma wybudowała dotychczas ponad 158 tys. mkw. powierzchni handlowej.