E.Leclerc w Elblągu

Sklep internetowy sieci hipermarketów E.Leclerc jest dostępny w sześciu miastach Polski. Zakupy przez internet  mogą zrobić mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Lublina Wrocławia, Radomia i Rzeszowa. W ofercie e-sklepu są m.in.: artykuły spożywcze, jak i chemia gospodarcza, sprzęt elektroniczny, alkohole, artykuły dla dzieci, kosmetyki, prasa, tekstylia oraz zabawki.

Klient może sprawdzić koszt dostawy wpisując swój kod pocztowy na stronie sklepu. Opłata transportowa jest na bieżąco aktualizowana przy przekraczaniu kolejnych przedziałów wagowych podczas kompletowana zakupów w taki sposób, że klient zawsze dokładnie wie ile wynosić będzie dostawa składanego zamówienia. Zamówione produkty mogą zostać dostarczone do klientów za pośrednictwem kurierów.

Jednocześnie planowane są otwarcia kolejnych hipermarketów w Polsce. Firma poszukuje niezabudowanych i zabudowanych nieruchomości o powierzchni powyżej 8 tys. mkw. przeznaczonych pod budowę obiektów handlowych lub zabudowanych obiektem handlowym, zlokalizowanych w sąsiedztwie istniejących i projektowanych osiedli mieszkaniowych. Nieruchomości muszą znajdować się w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.

Pierwszy hipermarket E.Leclerc w Polsce został uruchomiony w 1995 roku. Od tego czasu liczba hiper i supermarketów, zlokalizowanych w 15 województwach, wzrosła do 40. W 2010 r. grupa E.Leclerc dokonała rebrandingu 20 supermarketów Billa przejętych od sieci Rewe.