Piekary Śląskie

Elbfonds Development sp. z o.o. planuje wybudować centrum handlowe w Piekarach Śląskich. Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele Elbfonds Development, obecnie trwają prace przygotowawcze do realizacji tego projektu. Spółka zapowiada złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.

Nowe centrum handlowe będzie mieścić na działce o powierzchni około 2,4 ha, przy skrzyżowaniu ul. Karola Miarki z drogą wojewódzką nr 911, w pobliżu zjazdu z autostrady A1. Obiekt ma mieć 9,5 tys. mkw. powierzchni najmu i będzie dysponował około 270 miejscami parkingowymi. W galerii funkcjonować będzie około 30 sklepów, w tym: supermarket spożywczy, sklep typu RTV/AGD, sklepy z ubraniami, drogeria, usługi, jubiler, akcesoria, a także gastronomia i sklepy z wyposażeniem wnętrz.

Należąca do Elbfonds Estate GmbH, Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy Elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie Elbfonds buduje obiekty handlowe w Ciechanowie, Poznaniu, Janowie Lubelskim, Piekarach Śląskich, Myśliborzu, Żyrardowie oraz w Kutnie.