Salon Stradivarius

Salon o powierzchni prawie 300 mkw. znajduje się na pierwszym piętrze CH Warszawa Wileńska. Asortyment Stradivariusa znacząco rozszerzył ofertę damskiej odzieży, dodatków i akcesoriów, dostępną w centrum.

Marka Stradivarius skierowana jest do młodych, dynamicznych kobiet, które cenią dobry styl, modne wzory oraz kreatywność. Sklep w CH Warszawa Wileńska jest 51. lokalem marki Stradivariusa w Polsce; na świecie istnieje prawie 700 sklepów w 49 krajach pod tym szyldem.

– To dopiero początek wielkich zmian – mówi Filip Kryłowicz, dyrektor CH Warszawa Wileńska. – Naszym celem jest maksymalne uatrakcyjnienie i unowocześnienie oferty naszego centrum jeszcze przed uruchomieniem stacji drugiej linii metra – dodaje.

Salon Stradivariusa otwarty 28 lipca 2012 w CH Warszawa Wileńska powstał według pomysłu nazwanego Light Box. Wnętrze sklepu będzie od tej pory podążać za sezonowymi trendami dzięki zmieniającym się podświetlanym panelom, poprowadzonym wzdłuż ścian. Atrakcyjny element salonu stanowią witryny zaprojektowane w formie szklanych pomieszczeń, co daje efekt głębi przestrzeni. Light Box nawiązuje do nowojorskich loftów poprzez inspirowane architekturą przemysłową meble i oświetlenie na suficie.

Marka Stradivarius powstała w 1994 roku, a w 1999 roku Stradivarius należy do Grupy Inditex.
Dziś Stradivarius jest spółką, która ma swoim koncie ponad 15 lat doświadczenia na rynku. Jej główna siedziba znajduje się w Barcelonie.

Inditex, właścicie sklepów marki Stradivarius to  jeden z największych na świecie dystrybutorów mody, posiada ponad 5,6 tys. sklepów w ponad 84 krajavch. Oprócz Stradivariusa oraz  Zary, swojej największej sieci detalicznej, Inditex jest także właścicielem salonów marek: Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Zara Home oraz Uterqüe. Sklepy należące do Grupy Inditex można znaleźć w galeriach handlowych największych miast świata.

Centrum Handlowe Warszawa Wileńska znajduje się w dzielnicy Praga Północ, u zbiegu ulic Targowej i al. Solidarności. Powierzchnia handlowa obiektu (GLA) sięga 40 tys. mkw. Łączy funkcji centrum handlowego i dworca PKP. W obiekcie znajduje się hipermarket Carrefour oraz ponad 100 sklepów i punktów handlowo-usługowych. Właścicielem CH Warszawa Wileńska  jest Unibail-Rodamco.