Silesia City Center

Zysk operacyjny Immofinanz Group w roku finansowym 2011/2012 przekroczył 478 mln euro, co stanowi wzrost o 4,3 proc. Spadek zysku netto z ponad 313 do 271 mln euro grupa tłumaczy wyceną instrumentów pochodnych.

Dochody z najmu nieruchomości należacych do Immofinanz siegnęły 586 mln euro, przy niemal 579 mln euro rok wcześniej. Oznacza to wzrost o 1,2 proc. Jest to zwiazane – jak podkreśla w komunikacie Immofinanz-  z wynikami osiaganymi przez  nieruchomości handlowe.

Prezes  Immofinanz Group Eduard Zehetner, wśrod najbardziej dochodowych inwestycji swej firmy wymienia rozbudowę Silesia City Center w Katowicach.

-Będziemy zwiekszać tempo wzrostu Grupy Immofinanz- mówi i zapowiada dalszą optymalizację portfela firmy, obniżenie kosztów i zwiększeni rentowność. W komunikacie podkreślono, że priorytetowymi rynkami dla firmy sa  Rosja, Austria, Polska i Niemicy.

Immofinanz przygotowuje sie do budowy w Lublinie Galerii Zamek. Chce też rozwijać w Polsce swą europejską sieć centrów handlowych Stop.Shop.