Salon sieci Lee Cooper

Firma Kamex II, do której w Polsce należy marka Lee Cooper zamierza jeszcze w 2012 roku otworzyć nowe salony tej sieci.  Jak poinformowali przedstawiciele firmy we wrześniu otwarty zostanie salon wyprzedażowy w Outlet Park Szczecin.

Od poczatku sierpnia działa nowy sklep tej marki w Legionowie w Błękitnej Galerii. Spółka planuje także otwarcie salonu firmowego w jednym z warszawskich centrów handlowych. Salony marki mierzą średnio 70 mkw. powierzchni. W Polsce ubrania marki można kupić nie tylko w tradycyjnych butikach, ale także w sklepie internetowym.

Lee Cooper to najstarsza europejska marka jeansowa, licząca sobie ponad 100 lat, obecna w 40 krajach. Firma została założona przez dwójkę przyjaciół (Morrisa Cooper`a i Louisa Maister`a) po tym jak opuścili swoje rodzinne miasto na Litwie i po podroży do RPA dostali się do Londynu. Ich planem była produkcja odzieży roboczej i jej eksport do RPA, gdzie był spory popyt na tego typu wyroby.

Pierwszy sklep w Polsce został otwarty 1992 roku. Marka bardzo szybko zdobyła sympatię klientów i obecnie Lee Cooper jest na rynku jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek jeansowych.

Dystrybucją marki w kraju zajmuje się firma Kamex II sp. z o.o, sp. k. Aktualnie polska firma posiada 43 sklepy Lee Cooper oraz 6 sklepów outlet Lee Cooper. Na świecie marka należy do Red Diamond Holdings.