W Szczecinku może powstać galeria handlowa

Podczas drugiego już przetargu nie było chętnych na zakup od władz Szczecinka działki przy ulicy Koszalińskiej, przeznaczonej pod budowę centrum handlowego. Teren leży przy drodze krajowej nr 11, docelowo w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej drogi ekspresowej przy węźle komunikacyjnym Północ.

Urząd Miasta liczył, że oferowana nieruchomość to okazja dla inwestora, ponieważ w prawie całej miejscowości obowiązuje ograniczenie stawiania obiektów handlowych powyżej 2 tys. mkw. Za ponad 8-hektarowy teren miasto chciało dostać minimum 11 mln. zł.

Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl pracownicy wydziału nieruchomości w Urzędzie Miejskim w Szczecinku, miasto nadal chce sprzedać działkę. Następny przetarg będzie mógł odbyć się najwcześniej za kilka miesięcy, ponieważ wycena gruntu straciła swoją ważność. Niezbędna jest więc nowa ekspertyza.  

Szczecinek to miasto w województwie zachodniopomorskim, leży na pograniczu Pojezierza Drawskiego i Pojezierza Szczecineckiego. Mieszka tam blisko 40 tys. osób.