Mikael Andersson

1 sierpnia 2012 stanowisko dyrektora zarządzającego w Inter IKEA Centre Group Poland objął Mikael Andersson.  Zastąpił Tomasa Raska, który będzie kontynuował swoją karierę jako dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group we Francji.

Mikael Andersson, wcześniej obejmował stanowisko regionalnego dyrektora ds. rozwoju na kraje Europy Centralnej: Polskę, Czechy, Słowację i Niemcy. Pod jego nadzorem w Inter IKEA Centre Group realizowanych było sześć inwestycji w Polsce, jedna na Słowacji, trzy w Czechach oraz cztery w Niemczech.

Przez 20 lat Mikael Andersson był związany z branżą inwestycyjną. Zarządzał realizacją inwestycji budowlanych związanych z firmami IKEA oraz innych znanych na rynku developerów, głównie w Polsce  oraz Szwecji. 

Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.

Firma  jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie.

Obecnie Inter IKEA Centre Group Poland pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozbudową Centrum Handlowego Franowo w Poznaniu oraz budową centrum handlowego w Lublinie.