Wizualizacja Galerii Veneda

Budowana przez spółkę Echo Investment Galeria Veneda w Łomży jest skomercjalizowana prawie w całości. Wszystkie kluczowe marki wkrótce zaczną zagospodarowywać swoje sklepy. W ofercie galerii pozostają jeszcze niewielkie lokale przygotowane z myślą o firmach lokalnych i usługach.

Inwestor poinformował, że zmieniła termin otwarcia Galerii Veneda z listopada 2012 roku na marzec 2013.

–  Biorąc pod uwagę potrzeby naszych najemców, zdecydowaliśmy się na przesunięcie terminu otwarcia Galerii Veneda w Łomży na marzec 2013 roku. Decyzja ma przede wszystkim uzasadnienie ekonomiczne i związana jest z sezonowością cyklu handlowego lato/zima. Na podstawie wieloletniego doświadczenia w realizacji centrów handlowych wiemy, że wiosna jest lepszym momentem na otwarcie tego typu obiektu, ponieważ daje naszym najemcom odpowiedni czas na przygotowanie oferty i możliwość zaoferowania klientom najnowszych kolekcji przygotowanych do sprzedaży na 2013 rok  – mówi Mariusz Szatański, Project Manager w Echo Investment SA.

Zakończono już wykonywanie konstrukcji obiektu i stan surowy otwarty. Obecnie prowadzone są prace związane z układaniem warstw podposadzkowych w części galerii handlowej, trwa również montaż ścianek oddzielających lokale najemców. Na poziomie parkingu trwają prace związane z układaniem kostki, ociepleniem stropu i montażem instalacji.  Trwa przebudowa układu komunikacyjnego wokół galerii – prace prowadzone na ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Szosa Zambrowska oraz na ul. Zawadzkiej na odcinku od ul. Prusa do ul. Sikorskiego.  

– Przesunięcie otwarcia Galerii Veneda nie wpływa na termin zakończenia prac związanych z układem komunikacyjnym. Prace drogowe zakończą się zgodnie z planem, do końca listopada 2012 roku – dodaje Mariusz Sztański.

Galeria Veneda powstaje w centrum Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Generalnym wykonawcą obiektu jest Instal Białystok.

W galerii znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych (m.in. Tesco Extra, RTV euro AGD, Reserved, CCC, Rossmann, House, Cropp Town, Mohito, Orsay, Martes Sport, Grycan, Apteka Pod Różą, Pretty Girl, Czas na Herbatę, Beaty Sun, Pralnia Biała Róża, Top Press, Gatta, Orange, Cafe Club, T-mobile, Swiss, Play, Kwiatoteka, Matras, Kari, Asia Express, Rialto, Ocular Canada, Koralik, Clif Sport). W projekcie znalazł się także parking z 600 miejscami postojowymi.

Projekt architektoniczny Galerii Veneda powstał w warszawskiej pracowni projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.