Salon Esprit

Spółka Esprit, właściciel międzynarodowej sieci salonów tej marki poinformowała, że od września 2012 roku Jose Manuel Martínez Gutiérrez obejmie funkcje prezesa i dyrektora wykonawczego firmy. Na stanowisku tym zastąpi Ronald Van Der Visa. Głównym zadaniem nowego prezesa jest kontynuowanie strategicznych celów spółki związanych z ożywieniem marki Esprit.

Jose Manuel Martínez Gutiérrez zanim związał się z firmą Esprit pełnił wysokie stanowiska w firmie Inditex. Ostatnio był dyrektorem ds. dystrybucji, a także Country Managerem dla marki Zara w całej Skandynawii. Ponadto przez osiem lat pracował w międzynarodowej spółce doradczej McKinsey & Company.

Obecnie Esprit posiada ponad 1 tys. firmowych sklepów na całym świecie. Spółka sprzedaje swoje produkty w ponad 11 tys. placówek, które zajmują łącznie ponad 1 mln. mkw. powierzchni handlowej w 40 krajach. Esprit jest notowana na Hong Kong Stock Exchange od 1993 roku.

W Polsce za rozwój marki odpowiada Grupa Empik Media & Fashion. Salony sieci przede wszystkim znajdują się w galeriach handlowych: m.in. Złotych Tarasach w Warszawie, Galerii Mokotów, we Wrocławiu w Pasażu Grunwaldzkim,  w Galerii Krakowskiej,  Silesia City Center w Katowicach, czy Centrum Alfa w Gdańsku.