Galeria Sucholeska

Poznańska spółka Fabryka Formy SA właściciel sieci ośrodków fitness podpisała umowę z firmą Fitness Development. Umowa dotyczy prac budowlanych związanych z przygotowaniem nowych klubów fitness sieci Fabryka Formy w Galerii Mallwowej oraz Galerii Sucholskiej.

Wartość inwestycji budowlanych szacowana jest na kwotę do 3,5 mln zł. Termin realizacji prac w Galeria Sucholeska przewidziany jest do listopada 2012 roku, natomiast w Galerii Malwowej do stycznia 2013. Podpisanie przedmiotowej umowy jest przykładem konsekwentnego realizowania strategii rozwoju spółki. Ponadto wartość kontraktu przewyższa 20 proc. kapitałów własnych firmy.

Fabryka Formy SA od 2009 roku prowadzi działalność w obszarze Fitness & Wellness. Od 2011 roku jest notowana na rynku NewConnect jako jedyna firma z branży fitness w Polsce. Przyjęty model biznesowy zakłada budowę nowoczesnej sieci centrów fitness pod nazwą Fabryka Formy. Obecnie Spółka prowadzi jeden z najnowocześniejszych klubów sportowych w Poznaniu – Fabryka Formy – Centrum Fitness. Średnia powierzchnia otwieranych ośrodków fitness wynosi 1,5 tys. mkw.
W I kw. 2012 roku spółka uruchomiła Fabrykę Przyjemności w Cinema City Kinepolis.

Galeria Sucholeska usytuowana jest w północnej części miasta Poznania, na trasie Poznań-Piła-Koszalin. Czterokondygnacyjny obiekt ma około 6,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Inwestorem obiektu jest spółka Galeria Sucholeska.

Galeria Mallwowa będzie średniej wielkości obiektem handlowo-usługowym zlokalizowanym w Skórzewie przy skrzyżowaniu ulic Malwowej i Poznańskiej. Obiekt zajmie powierzchnię ok. 15 tys. mkw. i będzie dysponował prakingiem na 220 miejsc. Galeria zostanie otwarta na początku 2013 roku. Właścicielem centrum handlowego jest spółka Galeria Malwowa Sp. z o.o.