Galeria Mokotów

Firma Unibail Rodamco rozpoczęła rozbudowę Galerii Mokotów w Warszawie, która powiększy się o 5 tys. mkw. W wyniku rozbudowy powstanie 9 nowych lokali. Obecnie trwa komercjalizacja powierzchni uzyskanej w wyniku rozbudowy.

Nową, większą powierzchnię zyskają także już istniejące w obiekcie salony takie jak: Peek & Cloppenburg czy Zara.

-Można śmiało powiedzieć, że dzięki tej inwestycji Galeria Mokotów będzie obiektem handlowym na miarę XXI wieku – powiedział Paweł Klimczak, dyrektor Galerii Mokotów.

Dodatkowa powierzchnia handlowa o powierzchni 3,5 tys. mkw. powstaje  na planie litery L u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej, w miejscu placu obsługującego strefy zaopatrzenia. Toczące się prace obejmują także przebudowę piętra restauracyjnego na poziomie drugim, które zyska 1,5 tys. W ten sposób Galeria Mokotów powiększy swoją ofertę gastronomiczną, wzbogacając ją o kilka nowych restauracji oraz stref relaksu.

Przebudowa drugiego piętra będzie przebiegać w dwóch fazach. Pierwsza z nich, kończąca się w listopadzie 2012 roku, obejmie większą część foodcourtu z wyłączeniem fontanny oraz kilku lokali gastronomicznych. Drugi, końcowy etap obejmie pozostałe elementy. Całość prac, związanych zarówno z przebudową i rozbudową, zakończy się na przełomie kwietnia i maja 2013 roku. Koszt inwestycji to blisko 55 mln. zł..

Autorem projektu przebudowy drugiego piętra galerii jest pracownia Sud Architects Polska Sp. z o.o., a projektu rozbudowy firma SMZ Architekci. Natomiast generalnym wykonawcą jest firma Awbud S.A.
W Galerii Mokotów znajduje się około 260 sklepów i punktów usługowych, kino, fitness club, centrum rozrywki i plac zabaw dla najmłodszych. W centrum handlowym znajdują się sklepy m.in. takich marek jak: Zara, H&M, Empik, Home&You, Yes, Cubus, Esprit, New Look, Massimo Dutti, Solar, Royal Collection, Tatuum, Rage Age i wielu innych.

Centrum handlowe powstało w 2000 roku, rozbudowywano je w 2002 oraz dwukrotnie w 2006. Powierzchnia najmu 3-poziomowej Galerii Mokotów wynosi ponad 62,5tys. mkw. W centrum handlowym znajduje około 2300 miejsc parkingowych. Właścicielem galerii jest obecnie koncern Unibail Rodamco.