Salon Wojas w CH Osowa

Firma obuwnicza Wojas SA 28 lipca 2012 roku uruchomiła salon w gdańskim Centrum Handlowym Osowa, który jest ósmym punktem urządzonym według nowego konceptu. Lokal o powierzchni 80 mkw.  znajduje się blisko wejścia głównego do galerii  Zgodnie z przyjętą strategią na 2012 rok, spółka uruchamia kolejne sklepy, a także remontuje stare, dostosowując je do nowej stylistyki. Wystrój salonu charakteryzuje się zestawieniem jasnych kolorów bieli i drewna dębowego oraz przestrzennym układem mebli, który tworzy nowoczesny charakter wnętrza. Wystrój lokalu został zaprojektowany przez firmę Schwitzke Górski sp. z o.o.

Dotychczas sklepy w nowej aranżacji uruchomiono w centrach handlowych: Janki, Warszawa Wileńska, Galerii Twierdza Kłodzko, Korona Kielce, CH Promenada, Focus Mall Rybnik,  a także w CH 3 Stawy.

Spółka Wojas jest właścicielem sieci 139 salonów firmowych. Pod marką Wojas sprzedawane jest skórzane obuwie damskie i męskie, a także modele młodzieżowe i sportowe. Firma oferuje też galanterię skórzaną – m.in. teczki i torebki oraz paski. Ponad 20 proc. produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii.

Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2008 roku. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. W efekcie w ciągu kilku lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła. Polska firma zainwestowała też w spółkę Wojas Slovakia rozwijając sieć sprzedaży u naszego południowego sąsiada. Obecnie liczy ona kilka salonów.