Hipermarket sieci Tesco

Spółka Tesco zamierza stworzyć sieć kawiarni serwujących kawy na wynos. W tym celu tworzy spółkę joint venture o nazwie Harris and Hoole. Udziałowcem posiadającym większość udziałów w przedsięwzięciu jest właściciel sieci kawiarni Taylor Street- informuje The Guardian.

Jak informują przedstawiciele spółki pod koniec sierpnia 2012 roku ma zostać otwarta pierwsza kawiarnia w Amersham w Anglii. Kolejna będzie otwarta również w Wielkiej Brytanii. Wstępnie planowane jest otwarcie kilkunastu punktów sprzedaży.

Sieć kawiarni Taylor Street została założona w 2006 roku przez Nicka, Andrewa i Laurę Tolley. Punkty sprzedaży Taylor Street obecne są w największych miastach Wielkiej Brytanii.

Obecnie w sieci tej brytyjskiej grupy działa ponad 4,8 tys. punktów w kilkunastu krajach na całym świecie. W Polsce funkcjonuje ponad 400 sklepów, w samym 2011 roku uruchomionych zostało 51. Tesco to markety w różnych formatach: hipermarkety (powierzchnia 3 tys. mkw. i więcej), hipermarkety kompaktowe (pow. 2 tys. mkw.), supermarkety (pow. 600 – 800 mkw.)