Wizualizacja wnętrza Galerii Olimpia

Realizowana przez Echo Investment w Bełchatowie Galeria Olimpia jest skomercjalizowana w 90 procentach. W obiekcie przygotowywane są powierzchnie sklepów, które będą przekazywane najemcom począwszy od połowy sierpnia 2012 roku.

Ponadto na terenie inwestycji trwają prace wykończeniowe w hipermarkecie Tesco i sklepie H&M, a za kilka dni rozpoczną się w kinie Helios. Do końca sierpnia 2012 roku potrwa realizacja zewnętrznego układu komunikacyjnego.

Centrum handlowe będzie dysponowało łącznie 85 sklepami, m.in. Tesco (hipermarket o pow. 8 000 mkw.), H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, Swiss, CCC, RTV Euro AGD, Matras, Deichmann, Rossmann, Kari, Loox, Perfect Clean, Grycan, Sferis, Wojas. Komunikację samochodową zapewnią parkingi podziemny i naziemny, oferujące ponad tysiąc miejsc parkingowych.

Projekt Galerii Olimpia powstał w pracowni MOFO Architekci. Na początku stycznia 2012 roku inwestor poinformował o zawarciu z Nordea Bank Polska SA umowy kredytowej o wartości 15,3 mln euro na realizację inwestycji w Bełchatowie. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Polimex-Mostostal SA. Galeria zostanie otwarta w listopadzie 2012 roku.

Galeria Olimpia powstaje w rejonie ul. Armii Krajowej i Kolejowej, na działce sąsiadującej z Centrum Handlowym Echo działającym na rynku od ponad 11 lat. Wraz z sąsiadującym CH Echo stworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. Znajdą się w nim trzy hipermarkety: Tesco oraz istniejące w CH Echo – Carrefour i Nomi. Powstanie także sześciosalowe kino największej w Polsce sieci Helios.