Wizualizacja Galerii Jurowieckiej

Galeria Jurowiecka powstaje w centrum Białegostoku. Wielofunkcyjna inwestycja z lokalami handlowymi i usługowymi, kawiarniami i restauracjami, wielosalowym kinem oraz hotelem międzynarodowej sieci jest elementem programu modernizacji śródmieścia. Jest on związany z rewitalizacją przedwojennych bulwarów nad rzeką Białą.

Galeria Jurowiecka znajdzie się przy przy ulicy Jurowieckiej, nieopodal skrzyżowania al. Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza. Wokół galerii położone są największe osiedla mieszkaniowe o łącznej liczbie ok. 77 tys. mieszkańców.

Projekt Galeria Jurowiecka obejmuje powierzchnie handlowe, usługowe, gastronomiczne, rozrywkowe, rekreacyjne oraz 3-gwiazdkowy hotel. Powierzchnia najmu galerii wyniesie 25 tys. mkw. Na czterech poziomach znajdzie się około 140 sklepów i punktów usługowych, w tym market spożywczy na poziomie -1. W obiekcie zostanie wydzielony 6-restauracyjny food court i restauracja z salą na kondygnacji 2. Klienci centrum będą mogli skorzystać z 450 miejsc parkingowych na poziomie -2. Dopełnieniem oferty będzie hotel z salami konferencyjnymi, restauracją i klubem fitness. Hotel będzie zawierał 130 pokoi na 13 poziomach, w tym 5 apartamentów.

Otwarcie Galerii Jurowieckiej zaplanowane jest na I kwartał 2014 roku.

Inwestorem i generalnym wykonawcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus. Za projekt architektoniczny odpowiada firma Bulak Projekt. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma Aspenn sp. z o.o. W sparawach komercjalizacji należy kontaktować się z Agnieszką Michalczewską na adres: [email protected] lub Tatianą Spencer na adres: [email protected].

Galeria Jurowiecka zostanie zaprezentowana podczas wrześniowego Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl