Salon Textil Market

Spółka Redan poinformowała, ze zamierza wyemitować obligacje o wartości 10 mln zł. Uzyskane środki przeznaczy przede wszystkim na adaptację lokali i wyposażenie sieci sklepów dyskontowych TextilMarket. Do Redan SA należy 269 sklepów Textilmarket.

Spółka posiada też blisko 230 salonów sieci Top Secret, Top Secret&Friends oraz Troll.

Redan poinformował , że część pieniędzy pozyskanych dzięki emisji zostana też przeznaczona na finansowanie środków obrotowych związanych z rozwojem sieci sklepów, a także przedpłatę lub spłatę kredytów bankowych, jeżeli dzięki temu zostaną zastąpione lub uzupełnione kredyty liniami gwarancyjnymi lub akredytywami. Z emisji zostanie sfinansowane także inwestycje infrastrukturalne firmy – głównie w zakresie IT.

Spółka Redan w pierwszej połowie 2012 roku otworzyła w Polsce 10 salonów oraz 12 punktów sprzedaży a także 13 sklepów za granicą. Jako ostatni otwarty został salon multibrandowy Top Secret w Winnicy na Ukrainie. Jest to drugi sklep w tym mieście.

Przypomnijmy, że narastająco, po 6 miesiącach 2012 roku, sprzedaż spółki Redan wyniosła 194 mln zł i była o 14 proc. wyższa porównujac z rokiem 2011.