Wizualizacja Parku Handlowego w Żyrardowie

Firma Elbfonds Development sp. z o.o. ma w planach realizację nowego centrum handlowego w Piekarach Śląskich. Przedstawiciele firmy poinformowali redakcję Retailnet.pl, że koncepcja realizacji inwestycji w Piekarach Śląskich została zmieniona. 

Obiekt będzie się składał z dwóch części. Pierwsza część, handlowa będzie miała powierzchnie około 8 tys. mkw. Z kolei powierzchnia magazynowo-usługowa ma mieć wielkość również około 8 tys. mkw.

Obecnie firma jest w trakcie przygotowywania wniosku o pozwolenie na budowę. Elbfonds zapowiada, że zostanie on złożony jeszcze w 2012 roku. Jest też już prowadzony proces komercjalizacji centrum handlowego. Obiekt będzie mieścić się na działce o powierzchni około 2,4 ha, przy skrzyżowaniu ul. Karola Miarki z drogą wojewódzką nr 911, w pobliżu zjazdu z autostrady A1.

Należąca do Elbfonds Estate GmbH, Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy Elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Obecnie Elbfonds buduje obiekty handlowe w Ciechanowie, Poznaniu, Janowie Lubelskim, Piekarach Śląskich, Myśliborzu, Żyrardowie oraz w Kutnie. Jednocześnie – jak podkreśla spółka- intensywnie poszukuje nowych działek, na których można zbudować obiekty handlowe.