Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA

– Zgodnie z założoną strategią dynamicznego rozwoju Grupy Redan, stale otwierane są nowe sklepy, zarówno w części modowej, jak i dyskontowej. Tylko w pierwszej połowie bieżącego roku liczba wszystkich sklepów powiększyła się o blisko 30 placówek. Emisja obligacji pozwoli nam pozyskać środki zewnętrzne wspierające finansowanie dalszego rozwoju. Przede wszystkim inwestycji w sieć sprzedaży, jak nowe lokalizacje, modernizacja, zatowarowanie sieci oraz inwestycji infrastrukturalnych, głównie w zakresie IT – powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.
Zarząd Redan, właściciel marek odzieżowych podjął uchwałę o emisji obligacji serii C. Emisja realizowana będzie w trybie oferty prywatnej o łącznej wartości do 10 mln zł. To element kontynuacji strategii finansowanie Grupy przyjętej na początku 2012 roku. Zgodnie z treścią podjętych uchwał, termin wykupu obligacji serii C przypada na 24 miesiące od daty emisji.

Na koniec I kwartału 2012 roku wartość zaciągniętych zobowiązań Redan SA wyniosła 40,5 mln zł.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll
i Drywash oraz sieci sklepów TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż jest prowadzona w 4 sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 490 sklepów. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka aktywnie wspiera Fundację Happy Kids.