Wnętrze salonu sieci Lee Cooper

W 2012 roku otwarto 6 salonów z odzieżą marki Lee Cooper. Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele firmy Kamex II, spółka planuje otwarcie do końca tego roku czterech salonów, a nie dwóch, jak wcześniej zapowiadano .

Prowadzone są już rozmowy otwarcia nowych sklepów w Warszawie, Dębicy, Szczecinie, Lubinie. Średnia powierzchnia salonów wynosi ok. 60-70 mkw.

W Polsce firma posiada łącznie ponad 40 salonów, łącznie ze sklepami partnerskimi. Mieszczą się one zarówno w centrach handlowych, jak i przy głównych ulicach. Sklepy Lee Cooper można znaleźć m.in. w: Galerii Jurajskiej, Centrum Manufaktura czy Galerii Krakowskiej. W Polsce ubrania marki można kupić nie tylko w salonach stacjonarnych, ale także w sklepie internetowym. Marka obecna jest w 80 krajach, łącznie istnieje ponad 4000 punktów sprzedaży.

Firma Kamex II sp. z o.o, sp. k. jest od 20 lat wyłącznym dystrybutorem marki Lee Cooper w Polsce. Pierwszy sklep w Polsce został otwarty 1992 roku w Częstochowie przy al. NMP. Na świecie marka należy do Red Diamond Holdings. Firma została założona przez dwójkę przyjaciół Morrisa Cooper’a i Louisa Maister’a. Ich planem była produkcja odzieży roboczej i jej eksport do RPA, gdzie popyt na taką odzież był bardzo duży.