Polacy coraz chętniej kupują w internecie

Neo24.pl, największy w Polsce sklep internetowy RTV AGD, zrealizował milion zamówień. Istnieje on na rynku od 2006 r. i jest jednym z pionierów e-commerce w Polsce. W ostatnim roku zakupy w sklepie zwiększyły się o 30 proc., a dochody wzrosły dwucyfrowo.

– Naszą silną stroną wciąż są niskie ceny, ale pozycję lidera branży zawdzięczamy konkretnym strategicznym decyzjom: zbudowaniu bardzo szerokiej oferty produktowej, rozwinięciu sieci punktów naziemnego odbioru i przede wszystkim – niezawodności dostaw i najwyższej jakości obsługi – mówi Sabina Krupa, Wiceprezes Neo24.pl. – Przekroczenie liczby miliona zrealizowanych zamówień to dla Neo24.pl bardzo ważny moment – w ciągu 6 lat udało nam nie tylko zbudować silną pozycję biznesową, ale także wpłynąć na rozwój rynku e-commerce w Polsce. Za milionem zrealizowanych zamówień kryje się potężna maszyna biznesowa, a zakupy w sieci stały się dla Polaków oczywistym wyborem, równie naturalnym jak zakupy w zwykłym sklepie. Jednocześnie – co jest dla nas szczególnym powodem do dumy – udało nam się zachować to, co najcenniejsze w biznesie internetowym: większą niż w tradycyjnym handlu elastyczność, dostępność, otwartość na innowacje i w końcu – niższe ceny.

Do kluczowych ruchów biznesowych Neo24.pl, które zadecydowały o sukcesie, należało m.in. powiększenie w 2011 r. o ponad 20 proc. asortymentu produktów (obecnie ponad 30 tysięcy indeksów w ofercie), które daje znaczną przewagę rynkową nie tylko nad konkurencją w sieci, ale przede wszystkim nad popularnymi tradycyjnymi marketami, które nie są w stanie zaoferować klientowi takiego wyboru w jednym miejscu. Firmie zależy na utrzymaniu konkurencyjnej polityki cenowej, koncentracji na najwyższej jakości obsługi, wprowadzeniu nowych usług dodatkowych i rozbudowaniu sieci naziemnych punktów odbioru.

Do najpopularniejszych kategorii sprzętu, chętnie kupowanych przez internet, zaliczają się przede wszystkim: telewizory i inne droższe sprzęty RTV oraz tzw. duże AGD (chłodziarki, zmywarki, piekarniki, pralki itp.), w tym sprzęt do zabudowy.

Sklep umożliwia samodzielny odbiór produktów. Obecnie funkcjonuje 20 takich punktów: 2 we Wrocławiu, 2 w Poznaniu, 3 w Warszawie, 2 w Krakowie, 2 w Łodzi, 2 w Katowicach, po jednym w takich miastach jak: Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Rybnik, Gostynin, Opole.

Sklep internetowy Neo24.pl sp. z o.o. należy do Neoidea sp. z o.o.