Salon iSpot

W Silesia City Center otwarto jeden z największych na południu Polski salonów iSpot Apple Premium Reseller.  iSpot to sieć salonów z pełną ofertą firmy Apple oraz  firm z rynku IT, fotografii, audio i video. Jest to jedyna w Polsce sieć salonów posiadająca spełniające wymogi międzynarodowego programu Apple Premium Reseller.

Trwająca w Silesia City Center rekomercjalizacja oznacza nie tylko wymianę najemców, ale także nowe lokalizacje dla dotychczasowych. Tak jest w przypadku salonu iSpot, który otwarto 4 sierpnia 2012. Nowy punkt ma powierzchnię 145 mkw. i jest ponad dwukrotnie większy od dotychczasowego. Zmiana lokalizacji oraz nowa aranżacja iSpot podyktowana była wymogami jakości stawianymi przez firmę Apple. W nowej aranżacji i w nowym punkcie klienci mogą w swobodny sposób zapoznać się ze sprzedawanym sprzętem oraz zasięgnąć opinii sprzedawców.

W nowych wnętrzach salonu iSpot klienci znajdą wszystkie produkty marki Apple, mi.n. iPady, iPhony oraz MacBooki. W salonie dostępne są także akcesoria i oprogramowanie.  Salon posiada także szeroki wybór akcesoriów, w iSpocie sprzedawane są m.in. etui, plecaki, torby, folie ochronne.

Sieć iSpot należy do SAD Sp. z o.o. Jako  jedyna w Polsce  spełnia ona wymogi międzynarodowego programu Apple Premium Reseller. Obecnie na polskim rynku działa 16 salonów iSpot zlokalizowanych w 7 największych miastach Polski. W Warszawie firma posiada 5 salonów, we Wrocławiu 3 salony , w Łodzi, Krakowie i Poznaniu po 2 salony, a w Katowicach i Gdańsku po jednym. Poza tradycyjnymi salonami firma prowadzi sklep on-line.

W Silesia City Center , na powierzchni 86 tys. mkw. znajdują się sklepy takich marek jak: Calvin Klein Jeans, Burberry, La Mania czy Van Graaf. Silesia City Center to miejsce doskonale skomunikowane z całą Aglomeracją Śląską. W sumie działa tam  310 punktów usługowo–handlowych.

W październiku 2011 roku zakończyła się trwająca rok rozbudowa centrum, powiększająca je o 20 tys. mkw. oraz 60 sklepów i punktów usługowych. Właścicielem Silesii jest Nowe Centrum sp. z o.o. należaca do Immoeast (Silesia) Holding Limited.