CH Port Łódź

25 sierpnia 2012 roku w centrum handlowym Port Łódź zostanie otwarty salon Go Sport, który zajmie powierzchnię ponad 1,4 tys. mkw. Znajdzie się w strefie Las, naprzeciwko  Leroy Merlin, w pobliżu sklepów sportowych Adidas i Nike. Sklep będzie mieć w swojej ofercie obuwie, tekstylia oraz sprzęt sportowy.

Dzień wcześniej w CH Port Łódź zostanie uruchomiony salon marki Marks & Spencer. Dwupoziomowy sklep brytyjskiej marki Marks & Spencer zajmie ponad 2,8 tys. mkw. Znajdzie się w strefie Góry w sąsiedztwie części restauracyjnej Portu Łódź, sklepów CCC, Wojas i Humanic. – Cieszymy się, że marka Marks & Spencer nareszcie będzie dostępna w Łodzi. Nowy sklep będzie jednym z największych w naszym centrum – mówi Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.

Centrum Handlowe Port Łódź należy do Inter Ikea Centre Group Poland. Całkowita powierzchnia galerii wynosi około 130 tys. mkw., a powierzchnia najmu to 103 tys. mkw. Na terenie obiektu znajduje się parking na 4,5 tys. samochodów. Na jego terenie znajduje się sklep IKEA, Leroy Merlin, Saturn, supermarket Piotr i Paweł oraz ponad 150 sklepów

Inter Ikea Centre Polska SA należy do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.

Spółka jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrum handlowego w Lublinie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu i Centrum Handlowego Franowo w Poznaniu.

Centrum Handlowe Port Łódź będzie najważniejszym z projektów prezentowanych przez Ikea Centre Group Poland na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Właściciel CH Port Łódź zaprezentuje projekt podczas Project Flash. Project Flash jest to 8-minutowa prezentacja multimedialna każdego z wystawców, który będzie mógł pokazać najemcom wybrany projekt, z którym obecny jest na targach. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl