Delikatesy Organic Farma Zdrowia

Do końca 2012 roku spółka Organic Farma Zdrowia, która jest właścicielem sieci delikatesów z żywnością ekologiczną, planuje uruchomić 3 nowe sklepy w centrach handlowych, a także rozwijać sieć kawiarni Bistro Cafe Organic.

Jeszcze w  sierpniu spółka uruchomi sklep w centrum handlowym Stara Papiernia w Konstancinie.

Ponadto, duży (kilkudziesiąt proc.) wzrost sprzedaży sklepu internetowego ekosfera24.pl skłoniło zarząd do dalszej inwestycji w platformę handlową poprzez przeniesienie jej na kilkukrotnie szybszy serwer komputerowy.

W pierwszym półroczu 2012 Organic Farma Zdrowia osiągnęła obrót w sięgający 19 mln złotych, co stanowi 20 proc. wzrost w stosunku do pierwszego półrocza 2011. Wynik EBITDA na poziomie 182 tys zł w I półroczu 2012 roku był blisko 5 razy lepszy niż rok temu.

Natomiast wynik brutto i netto po półroczu jest gorszy od wyniku z przed roku, ale jest to efekt rozwiązania rezerwy kosztowej jakie miało miejsce rok temu. Pieniądze były przeznaczone na sfinanowanie zamknięcia jednego ze sklepów, do czego nie  doszło ponieważ jego sprzedaż wzrosła o 50 proc.

Głównymi czynnikami dynamicznych wzrostów w II kwartale była rewitalizacja delikatesów w Centrum Handlowym Silesia w Katowicach;, a także w Warszawie (Gocław), wprowadzenie do sprzedaży kilkudziesięciu produktów pod nową marką własną Healthy Day oraz Healthy Kids.

Organic Farma Zdrowia SA posiada obecnie 20 samoobsługowych delikatesów z ekologiczną i zdrową żywnością na terenie dziewięciu miast Polski, znajdujących się w galeriach i centrach handlowych (m.in. Galeria Mokotów, Arkadia, Złote Tarasy, Sadyba Best Mall, Wola Park, CH Targówek, Galeria Metro Bis, CH Józefosław, Poznań Plaza, Stary Browar Poznań, Silesia City Center, Galeria Krakowska).