Centrum handlowe Stop.Shop.

Centra handlowe Stop.Shop., których budowę planuje Immofinanz będą miały od 4 do 15 tys. mkw. powierzchni najmu. Usytuowane w sąsiedztwie  hipermarketów będą uzupełniały ofertę spożywczą sklepami z odzieżą, wyposażeniem wnętrz czy sprzętem elektronicznym.

Podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 Immofinanz pokaże wybrane obiekty Stop.Shop. w ramach Project Flash. 

– Obecne na Forum centra handlowe będą pokazywane zarówno na stoiskach wystawowych, jak i podczas Project Flash – specjalnego bloku prezentacji centrów handlowych, w ramach towarzyszącej targom konferencji – mówi Radosław Rybiński, koordynator Forum.

-Będą to krótkie, kilkuminutowe, dynamiczne prezentacje, które pozwolą potencjalnym najemcom jeszcze lepiej poznać obecne na Forum projekty. Project Flash będzie więc dla najemców doskonałym wprowadzeniem do konkretnych rozmów na temat przyszłych lokalizacji- podkreśla Radosław Rybiński.

Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl

Immofinanz zamierza  rozbudować swą sieć centrów handlowych Stop.Shop na terenie Europy Centralnej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. W naszym kraju – jak podkreślają przedstawiciele Immofinanz-  jest  ogromny potencjał do rozwoju  tego rodzaj . Jednocześnie, sieć rozwijana będzie też w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Obecnie –jak  podaje  Immofinanz- gotowe są umowy z partnerami dotyczące otwarcia co najmniej czterech nowych obiektów. Trwa też wybór kolejnych miejsc pod inwestycje.

Jedyny- jak dotąd, działający  na terenie Polski Stop.Shop. otwarto w roku 2008 w Legnicy. Jest on położony przy ulicy Schumana 17. Ma on ponad 7 tys. mkw. powierzchni handlowej i 100 miejsc parkingowych.  Największymi najemcami obiektu są: market z elektroniką użytkową i Mega Avans oraz salon  z odzieżą C&A. Są tam też sklepy  sieci Takko, Abra, Kakadu i Pepco. Legnicki Stop.Shop.  jest całkowicie skomercjalizowany, ale planowana jest rozbudowa tego obiektu.

Obiekty sieci Stop.Shop. znajdują się w Czechach, Słowacji, Polsce, Słowenii i na Węgrzech. Obecnie w Europie w 6 krajach działa 46 centrów Stop.Shop. Ich łączna powierzchnia przekracza 300 tys. mkw.

Austriacka Grupa Immofinanz jest jedną z wiodących spółek sektora nieruchomość w Europie Posiada 1,8 tys. nieruchomości inwestycyjnych, o wartości księgowej przekraczającej 9,8 miliardów euro.