Wizualizacja Placu Unii

Galeria Miejska, część handlowa budowanego w Warszawie kompleksu Plac Unii, otrzymała prestiżowy certyfikat BREEAM z oceną bardzo dobry. Plac Unii zostanie oddany do użytku jesienią 2013 roku.

Zgodnie z procedurą certyfikacji BREEAM, audytorzy oceniali oddzielnie obie części projektu Plac Unii pod kątem następujących kryteriów: zarządzanie obiektem, zużycie wody, zużycie i emisja CO2, wpływ użytych materiałów na środowisko, zarządzanie odpadami czy zagospodarowanie przestrzeni. Zarówno budynki biurowe, jak i część handlowa inwestycji otrzymały końcową ocenę bardzo dobrą, dołączając tym samym do grona najbardziej zielonych obiektów komercyjnych w stolicy.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w projekcie Plac Unii to m.in: czujniki przecieków wody, energooszczędne windy i schody ruchome, użycie najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych o zmniejszonym wpływie na środowisko oraz technologii niskowęglowych redukujących emisję CO2. Kompleks będzie również posiadał infrastrukturę dla rowerzystów.

Budynki z certyfikatem BREEAM zużywają o 40 proc. mniej wody i nawet o 50 proc. mniej energii niż tradycyjne obiekty. Z punktu widzenia Klienta, wynajem powierzchni w zielonych budynkach zapewnia większy komfort pracy, gwarantuje oszczędności i pomaga zbudować wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie.

– Podwójny certyfikat BREEAM z oceną bardzo dobry dla Placu Unii stanowi najlepsze potwierdzenie najwyższej jakości zastosowanych rozwiązań – mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Grupy Liebrecht & wooD, większościowego inwestora.

 – Obok prestiżowej lokalizacji, unikalnych walorów architektonicznych oraz wysokiej funkcjonalności, jest to kolejny czynnik wyróżniający tę inwestycję.

Metoda oceny jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego BREEAM została stworzona w 1990 roku przez organizację BRE (Building Research Establishment) i jest obecnie najpopularniejszym tego typu rozwiązaniem stosowanym w Europie przez inwestorów, deweloperów i najemców.

Plac Unii to zlokalizowany w sercu Warszawy zespół trzech budynków połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Dwa z nich to sześciokondygnacyjne biurowce, nad którymi dominować będzie 90-metrowy wieżowiec.

W trzypoziomowej Galerii Miejskiej na powierzchni 15,5 tys. mkw. znajdą się markowe sklepy, restauracje, kawiarnie oraz delikatesy Supersam, które dla wielu Warszawiaków są nierozerwalnie związane z Placem Unii Lubelskiej. 65 provc. powierzchni centrum zostało już wynajęte, a do grona najemców zaliczają się m.in.: ZARA, Massimo Dutti, Bank ING, Vistula & Wólczanka, W. Kruk, Cubus czy Deni Cler. Inwestycja oferuje także ponad 40 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A+.

Plac Unii jest realizowany przez Grupę Liebrecht & wooD (większościowy inwestor – 60 proc.) wspólnie z BBI Development NFI S.A.

Liebrecht & wooD Poland jest spółką należącą do Grupy Liebrecht & wooD, europejskiej firmy deweloperskiej, powstałej w 1991 roku w Belgii. Grupa od prawie 20 lat realizuje projekty
na największych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej – w Polsce, Rumunii oraz w Rosji. W Polsce firma Liebrecht & wooD wybudowała nieruchomości komercyjne o powierzchni 235 tys. mkw i jest w trakcie realizacji inwestycji o powierzchni ponad 78 tys. mkw.