Wizualizacja CH Europa Centralna

Sklep z obuwiem sieci Kari w Centrum Handlowym Europa Centralna zajmie powierzchnię ok. 310 mkw. Właściel marki Kari rozpoczął działalność w Polsce w kwietniu 2012 roku i od tego czasu otworzył swoje salony w kilkunastu centrach handlowych.

– Bardzo się cieszymy, że dopiero co wchodzące na polski rynek marki decydują się na podpisanie umowy najmu w Europie Centralnej. Podkreśla to dominujący charakter projektu w regionie. Kari jako nowa marka na pewno będzie cieszyć się zainteresowaniem wśród klientów Europy Centralnej i doskonale uzupełni istniejący już miks najemców w obiekcie – mówi Aleksandra Kantorska, z działu najmu powierzchni handlowych, Jones Lang LaSalle.

Do końca 2012 roku spółka Kari zamierza otworzyć w Polsce około 30 sklepów– zapowiedział w rozmowie z retailnet.pl Krzysztof Barański, Real Estate Director Kari Poland.

Europa Centralna, zlokalizowana na Śląsku, przy Węźle Sośnica – skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, ma łączyć funkcje  galerii oraz parku handlowego. Powierzchnia najmu centrum wyniesie 67 tys. mkw. Galeria jest wynajęta w około 80 proc.Wśród najemców Europy Centralnej znajdują się m.in.: Castorama, Tesco Extra, Saturn, Jula, Jysk, RTV Euro AGD, Ski Team, Smyk, Reserved, Cropp, House, Mohito, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Solar, Promod, Home&You, Kakadu, Douglas, Super-Pharm, Rossmann, Apart, YES oraz McDonald’s. Otwarcie centrum planowane jest na jesień 2012 r. 

Agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni handlowej w obiekcie jest Jones Lang LaSalle. Inwestorem centrum jest spółka Helical Sośnica, powiązana z Helical Bar plc, brytyjską firmą inwestycyjno – deweloperską.