Joanna Richter, prezes CDI

– Uczestnictwo w tegorocznej edycji targów Shopping Center Forum & Trade Fair jest dla nas wspaniałą okazją do zaprezentowania  projektu CH Supersam, którego budowę w Katowicach, planujemy rozpocząć w przeciągu kilku najbliższych miesięcy – mówi Joanna Richter, prezes  Centrum Development and Investments Polska.

– To, co wyróżnia naszą galerię, to nie tylko oryginalna architektura, ale przede wszystkim doskonała lokalizacja, na którą składa się między innymi bliskość najważniejszych węzłów komunikacyjnych takich jak: dworzec PKS czy PKP. Badania, które przeprowadziliśmy w Katowicach pokazały, że mieszkańcom aglomeracji śląskiej brakuje kameralnego centrum handlowego, z  którym mogli by się utożsamiać. Stąd oferta handlowa centrum, jak również sam jej  projekt będą dostosowane do oczekiwań lokalnego rynku.

– Nasze zeszłoroczne doświadczenie wynikające z uczestniczenia w tragach pokazały, że są one ważną pozycją na mapie spotkań branżowych. Podczas poprzedniej edycji udało się nam nawiązać kilka ważnych kontaktów biznesowych, które zaowocowały następnie zawiązaniem współpracy. Liczymy, że również w tym roku będzie podobnie – dodała Joanna Richter.

Centrum handlowe Supersam, które realizuje spółka Resolution Property i Centrum Development & Investments (CDI) będzie się mieścić w śródmieściu Katowic, obok Dworca PKS, przy głównym węźle komunikacyjnym. Trzykondygnacyjna galeria o łącznej powierzchni 46 tys. mkw. i blisko 21 tys. mkw. powierzchni najmu pomieści około 100 sklepów i punktów usługowych. Oprócz salonów odzieżowych w CH Supersam znajdą się supermarket spożywczy Aldi, nowoczesne kino Multikino, fitness klub Pure, liczne punkty usługowe, kawiarnie oraz oferta gastronomiczna. Do dyspozycji klientów będzie trzypoziomowy parking na 400 samochodów. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni handlowej w CH Supersam jest firma Jones Lang La Salle.

Spółka Centrum Development & Investments Polska (CDI) jest deweloperem nieruchomości komercyjnych w Polsce – posiada i zarządza 17 obiektami handlowymi położonych w 14 miastach Polski. Wszystkie obiekty CDI ulokowane są w centrach miast. Oprócz nieruchomości w Katowicach, CDI jest również właścicielem i zarządcą innych obiektów oraz inwestorem rewitalizacji takich budynków jak: Smyk w Warszawie, Renoma we Wrocławiu, Okrąglak w Poznaniu czy Posejdon w Szczecinie.

Centrum Handlowe Supersam zostanie zaprezentowane przez spółkę CDI na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 (stoisko 6.4). Właściciel CH Supersam przedstawi go najemcom podczas Project Flash, 8-minutowej prezentacji multimedialnej, podczas której wystawcy Forum będą omawiać swoje inwestycje, a także przy stoisku 6.4. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl