Wizualizacja Galerii Katowickiej

Inwestor obiektu poinformował, że w połączonej z Galerią Katowicką halą dworca kolejowego zakończyły się prace budowlane i wykończeniowe we wszystkich lokalach handlowych. Wynajęte lokale zostały udostępnione pierwszym najemcom, którzy mogą teraz się do nich wprowadzać i rozpoczynać aranżację wnętrz.

W całej hali dworca zakończyło się układanie posadzek, kończą się prace malarskie i wykończeniowe. Montowana jest szklana elewacja wejściowa od strony pl. Szewczyka i ul. Dworcowej, a także okładziny ścian na dawnych trzech wejściach na perony. Rozpoczęły się testy instalacji, które zapewnią sprawne funkcjonowanie dworcowej hali, a także wygodę i bezpieczeństwo podróżnym. Od kilku dni można również oglądać zamontowany na południowej elewacji od strony peronów napis Galeria Katowicka.

W Galerii Katowickiej – na czwartym piętrze – powstają pierwsze trybuny sal kinowych oraz ściany kompleksu kinowego, które są widoczne od strony torów i ul. Słowackiego. Równocześnie trwają prace przygotowawcze do montażu oryginalnych, zrekonstruowanych liter neonu Katowice, który stanie na szczycie frontowych filarów przy wejściu do hali dworca.

Kontynuowane są też intensywne prace związane z konstrukcją i demontażem deskowań kolejnych kielichów. Na obecnym etapie budowy w pełni zrekonstruowano już 10 z 16 filarów. Na zewnętrz powstającego obiektu, od strony pl. Szewczyka i ul. Młyńskiej trwają prace przy budowie placu wejściowego. Kolejno demontowane są pracujące przy budowie żurawie. Obecnie na terenie inwestycji pozostało siedem czynnych żurawi.

Galeria handlowa połączona z dworcem PKP będzie miała 53 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której będzie funkcjonowało ponad 250 punktów handlowych i usługowych. Realizacja całej inwestycji pochłonie 240 mln euro.

Dla inwestorów firmy Neinver i PKP SA Galeria Katowicka to największa inwestycja realizowana w tej części Europy. Projekt wnętrz galerii stworzyli architekci z bytomskiej firmy Medusa Group. Wyłącznym agentem przy komercjalizacji Galerii Katowickiej jest firma Cushman & Wakefield.

Galeria Katowicka zostanie zaprezentowane przez Neinver na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Właściciel obiektu przedstawi go najemcom podczas Project Flash, 8-minutowej prezentacji multimedialnej, podczas której wystawcy Forum będą omawiać swoje inwestycje. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl